Flexibee bridge

aneb jak snadno spojit Odoo s účetním SW

V první řadě je třeba říct, že proces účtování je v Odoo zcela jiný než co jsme měli možnost vyzkoušet v jiných účetních SW.  Proč? Protože Odoo není účetní SW, ale ERP systém. Můžete v něm řídit výrobu nebo sklady, ale mzdy v něm nikdy nevypočítáte.

Nicméně pomocí Odoo a našeho Flexibee bridge ušetříte čas Vaší účetní a sobě peníze.

Klíčové rozhodnutí

V Odoo je potřeba být precizní a pečlivě nastavit modulu Invoicing. Je nutné nastavit účetní osnovu, sazby daně, fiskální pozice, ale také čísla účtů u produktů nebo na kontaktech (partnerech). Výměnou za tento "režijní čas" je automatizace účetních operací v Odoo. Znamená to, že pokud vystavujete fakturu na partnera X a prodáváte produkt Y, máte nastavenou fiskální pozici Z, tak při schválení faktury se Vám vše automaticky zaúčtuje. Tady ale funkcionalita Odoo končí.

Abyste mohli Odoo využívat ještě lépe a efektivněji bylo třeba zajistit propojení s účetním SW. Díky API jsme měli možnost vybírat mezi moderními účetními SW. Analyzovali jsme, diskutovali, zjišťovali potřebné informace a pročítali dokumentace. Po těchto krocích jsme našli favorita - vyhrál účetní SW Flexibee.

Co Vám budeme povídat, byl to celkem boj propojit 2 naprosto odlišné SW.

Po rozsáhlé analýze jsme byli nuceni: namapovat políčka z Odoo na Flexibee, ošetřit všechna povinná pole, ošetřit výjimky, otestovat, upravit, vymyslet X krizových plánů, vyzkoušet X společností s tisíci produkty, upravit, přetestovat, vyzkoušet a pak zase programovat, upravovat a vymýšlet. Proces to byl dlouhý, ale máme výsledek! Flexibee bridge.

Výsledkem této integrace je real-time synchronizace záznamů z Odoo do Flexibee. 

Z Odoo přenášíme:

 • kontakty, 

 • adresáře, 

 • bankovní spojení, 

 • měnu dokladů a aktuální kurz, 

 • čísla účtů, ceníky, 

 • skladové operace, 

 • faktury vydané/přijaté a všechny položky na těchto dokladech

 • bankovní operace a pokladní pohyby. 

Bridge funguje jen jednosměrně,tj. z Odoo do Flexibee. Oboustranně funguje pouze párování plateb z banky.

Všechny záznamy jsou z Odoo přesouvány automaticky po uložení/validaci (např. faktury).

Velice pohodlně tedy můžete v Odoo vystavovat faktury. Proces nákupu v Odoo řešit od poptávky, přes nákupní objednávku až k přijaté faktuře. Všechny tyto záznamy se Vám pak přesunou do Flexibee, kde je můžete ještě upravit a následně zpracovat výstupy pro finanční správu.

Co bridge nepostihuje (protože to neumí Odoo) jsou mzdy a vše, co k nim patří. Exporty výplatních pásek, účtování mezd, stravenek, exporty pro zdravotní pojišťovny, pro OSSZ apod.

 Pro koho je Flexibee Bridge určen?

 • pro všechny, kteří používají Odoo a hostují u Orgis IT

 • pro všechny, kteří používají Flexibee a hledají k němu např. CRM nebo kompletní ERP systém

  Bridge poskytujeme pouze zákazníkům, kteří hostují Odoo v našem hostingu. Poplatek za využití FlexiBee bridge je jednorázový. Dále je třeba počítat s náklady na zprovoznění bridge cca 1 MD (8 hod) práce. Na straně zákazníka je platba za licenci Flexibee (1 uživatel je zdarma) + čas na test funkcionality, případně na úprava importovaných dat apod.

   Líbí se Vám funkce Flexibee bridge? Neváhejte nás kontaktovat, budeme se těšit na zprávu.

                                       Jana Prošková

                                       Give us your phone number and we will call you back.