Flexibee bridge

aneb jak snadno spojit Odoo s účetním SW

V první řadě je třeba říct, že proces účtování je v Odoo zcela jiný než co jsme měli možnost vyzkoušet v jiných účetních SW.  Proč? Protože Odoo není účetní SW, ale ERP systém. Můžete v něm řídit výrobu nebo sklady, ale mzdy v něm nikdy nevypočítáte.

Nicméně pomocí Odoo a našeho Flexibee bridge ušetříte čas Vaší účetní a sobě peníze.

Klíčové rozhodnutí

V Odoo je potřeba být precizní a pečlivě nastavit modulu Invoicing. Je nutné nastavit účetní osnovu, sazby daně, fiskální pozice, ale také čísla účtů u produktů nebo na kontaktech (partnerech). Výměnou za tento "režijní čas" je automatizace účetních operací v Odoo. Znamená to, že pokud vystavujete fakturu na partnera X a prodáváte produkt Y, máte nastavenou fiskální pozici Z, tak při schválení faktury se Vám vše automaticky zaúčtuje. Tady ale funkcionalita Odoo končí.

Abyste mohli Odoo využívat ještě lépe a efektivněji bylo třeba zajistit propojení s účetním SW. Díky API jsme měli možnost vybírat mezi moderními účetními SW. Analyzovali jsme, diskutovali, zjišťovali potřebné informace a pročítali dokumentace. Po těchto krocích jsme našli favorita - vyhrál účetní SW Flexibee.

Co Vám budeme povídat, byl to celkem boj propojit 2 naprosto odlišné SW.

Po rozsáhlé analýze jsme byli nuceni: namapovat políčka z Odoo na Flexibee, ošetřit všechna povinná pole, ošetřit výjimky, otestovat, upravit, vymyslet X krizových plánů, vyzkoušet X společností s tisíci produkty, upravit, přetestovat, vyzkoušet a pak zase programovat, upravovat a vymýšlet. Proces to byl dlouhý, ale máme výsledek! Flexibee bridge.

Výsledkem této integrace je real-time synchronizace záznamů z Odoo do Flexibee. 

Z Odoo přenášíme:

 • kontakty, 

 • adresáře, 

 • bankovní spojení, 

 • měnu dokladů a aktuální kurz, 

 • čísla účtů, ceníky, 

 • skladové operace, 

 • faktury vydané/přijaté a všechny položky na těchto dokladech

 • bankovní operace a pokladní pohyby. 

Bridge funguje jen jednosměrně,tj. z Odoo do Flexibee. Oboustranně funguje pouze párování plateb z banky.

Všechny záznamy jsou z Odoo přesouvány automaticky po uložení/validaci (např. faktury).

Velice pohodlně tedy můžete v Odoo vystavovat faktury. Proces nákupu v Odoo řešit od poptávky, přes nákupní objednávku až k přijaté faktuře. Všechny tyto záznamy se Vám pak přesunou do Flexibee, kde je můžete ještě upravit a následně zpracovat výstupy pro finanční správu.

Co bridge nepostihuje (protože to neumí Odoo) jsou mzdy a vše, co k nim patří. Exporty výplatních pásek, účtování mezd, stravenek, exporty pro zdravotní pojišťovny, pro OSSZ apod.

 Pro koho je Flexibee Bridge určen?

 • pro všechny, kteří používají Odoo a hostují u Orgis IT

 • pro všechny, kteří používají Flexibee a hledají k němu např. CRM nebo kompletní ERP systém

  Všechny údaje o Flexibee, cenách, funkcích i způsobech hostingu najdete na webových stránkách www.flexibee.eu  nebo Vás případně můžeme vzájemně propojit s kompetentními lidmi z FlexiBee přímo my. Bezpodmínečně nutné je však dokoupit API uživatele, který umožní propojení s Flexibee.

   Líbí se Vám funkce Flexibee bridge? Neváhejte nás kontaktovat, budeme se těšit na zprávu.

                                       Jana Prošková

                                       Give us your phone number and we will call you back.