Tak jde čas

Ohlédnutí za rokem 2017

Větší, novější a lepší prostory

Rok 2017 jsme začali přesunutím se do větších prostor. Máme teď pro sebe celé patro a na začátku jsme měli pocit, že se nám tu ztrácí kolegové. S větším počtem místností přišla potřeba pojmenování. Přemýšleli jsme nad pojmenování podle zvířecích doupat, podle známých IT osobností, podle superhrdinů.... Města nebo jídlo jsme zamítli na začátku. Nakonec zvítězilo pojmenování podle programovacích jazyků. Takže teď máme #smalltalk #assembly #delphi nebo #FoxBase a #CoffeeScript. Ani bych nevěřila, kolik programovacích jazyků existuje. Každopádně volná místnost už je jen sklad...

Noví kolegové

Rozrostli jsme se o několik nových kolegů. Většina z nich putovala samozřejmě na backend, ale máme i nového človíčka i na frontend.
Kolegové ve firmě jsou opravdu rozmanití. Někomu ladí ponožky s tričkem, někdo jezdí celý rok na koloběžce a někomu koluje v žilách kafe místo krve. Zvýšila se nám spotřeba kávy i věkový průměr. Z původních 27,5 na současných 29,7.

Eventy

S rostoucím počtem nových kolegů jsme si chtěli pokecat i mimo práci. Začali jsme postupně - sem tam jsme vyrazili na pivo, potom jsme zavedli jednou za měsíc společnou snídani, v létě jsme šli do parku opékat buřty a grilovat zeleninu (máme totiž v týmu i vegany). Hodně lidí má u nás rádo deskovky, takže jsme pořádali večerní deskohraní, při kterém jsme obsadili zasedačky, pozvali jsme další kamarády i budoucí kolegy a objednali pizzu. Takže teď už víme, co všichni kolegové dělají ve volném čase, kde bydlí, co plánují za dovolené a jak často chodí cvičit... jsme prostě fajn tým.

Logo

To původní jsme měli už hodně let stejné, chtěli jsme změnu. Původně jsme toužili mít v logu zvíře - teď je to prý moderní. Jenže jaké? Sova - podle někoho znak moudrosti, podle někoho spí celý den. Chobotnice už je obsazená, liška je prý lstivá, želva pomalá... Takže zvíře nemáme. Ale chtěli jsme ponechat název Orgis IT. Nakonec máme raketu (kdybyste to nepoznali). Pěkná, co?
S novým logem jsme získali i  nové webové stránky a blog, který jsme všichni tak moc chtěli a který právě čtete.

Odoo 11

Abyste si nemysleli, že nic neděláme. Děláme. Pokud nesnídáme, nekoukáme na filmy a nehrajeme deskovky, tak fakt dřeme. V průběhu roku přišla nová verze Odoo 11. Museli jsme se s ní naučit hodně rychle, abychom ty rady mohli předávat dál. Udělali jsme hodně práce na našich modulech jako je ARES, ČNB, české šablony dokumentů. Velký díl práce zabral modul multiwebsite, integrace s Gopay,  účetním SW a s BI toolem. Pro naše zákazníky děláme první poslední - i kdyby to mělo být na Štědrý den.

Vánoční večírek

Protože už nás není málo, tak jsme konečně uspořádali pořádný vánoční večírek (a ne jen klasickou večeři jako každý rok). Takže letos jsme připravili překvapení - každý dostal jen instrukce, co si sbalit a vyrazili jsme na výlet. Cíl byla vesnička Chotilsko, kde se nachází takový malý český Boyard. Užili jsme si skvělé odpoledne, trochu jsme protáhli svaly a někteří se i odřeli a zapotili. Do Plzně jsme se vraceli unavení, ale také plní energie. 
A pak přišel Ježíšek. Přinesl nám trička, mikiny a taky hrnky s vlastním jménem. Prý aby bylo vidět, kdo po sobě neuklízí nádobí :D
Příští rok prý dostaneme bačkůrky, abychom se tu cítili jako doma.
Líbilo by se ti pracovat v takovém týmu? Pošli nám svůj životopis a my se ti ozveme.

Jana Prošková

Give us your phone number and we will call you back.